Podróże

Jeśli zamierzasz udać się w podróż do Rzymu pamiętaj o ....

Temperatura w Rzymie jest bardzo wysoka  o godzinie 21 potrafi tam być 36 stopni C.
Dlatego więc  najlepiej wychodzić na miasto między 9-12 i po 16 . Między 12-16 jest największe słońce  , temperatura jest wtedy bardzo wysoka , może osiągnąć nawet 42 stopnie.
Hotel najlepiej wybrać w centrum , wtedy będzie blisko do Koloseum , Ruin Starożytnego  Rzymu , Muzeów i restauracji .Cena  za Hotel z czterema gwiazdkami wynosi około 250zł za noc.
 Z Rzymu do Watykanu na piechotę jest około 40 minut , najlepiej pojechać tam autobusem np.64 , który zawiezie nas do samego Watykanu .W Watykanie najlepiej wynająć przewodnika , wtedy zobaczymy  wszystko (Bazylika , Muzeum , groby papieży , Kaplicę Sykstyńską itp.)Cena  to około 35 euro , grupy liczą do 10 osób . W Rzymie przyda nam się przewodnik turystyczny ,
 w którym będzie  min. :trasy autobusów i metra, opisane wszystkie zabytki i pokazane na mapie gdzie się dokładnie znajdują , przydatne informacje (czyli przykładowe ceny   taxi , art.spożywcze,). Taki przewodnik turystyczny dostaniemy w prawie każdej księgarni za około 50 zł. W Rzymie musimy uważać na kieszonkowców  , jest ich bardzo dużo.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią!
Dziękujemy za każdy komentarz :)